Home WiadomościArchiwum Na Lednicy powstała kaplica z oknem z ul. Franciszkańskiej

Na Lednicy powstała kaplica z oknem z ul. Franciszkańskiej

Redakcja
Kaplica z oknem sypialni z Pałacu Arcybiskupów Krakowskich na ul. Franciszkańskiej w Krakowie powstała w Ośrodku Jana Pawła II na Polach Lednickich. – To jest realizacja testamentu z homilii pogrzebowej kard. Ratzingera, że Jan Paweł II patrzy na nas z okna Domu Ojca – mówi KAI o. Jan Góra, dominikanin.

 
Kaplica została uroczyście otwarta w sobotę, 15 stycznia. O godz. 17.00 w ośrodku na Lednicy odbyło się studium myśli Jana Pawła II.

– Studenci wspólnie rozważali przemówienie Jana Pawła na forum Unesco z 2 czerwca 1980 roku o przyszłości kultury – poinformował KAI Kalikst Nagel z duszpasterstwa młodych. O godzinie 19.00 rozpoczęła się uroczysta Msza św. dziękczynna za ogłoszenie decyzji o beatyfikacji Jana Pawła II połączona z otwarciem kaplicy.

Ojciec Góra przypomina, że na Lednicy znajduje się wiele pamiątek po Janie Pawle II. – Jest tu Mszał używany przez Papieża, jego brewiarz, szkaplerz, dużo pamiątek osobistych, a także parkiet z sypialni na ul. Franciszkańskiej w Krakowie – podkreśla o. Góra.


Z kolei w niedzielę, po Mszy św. o godzinie 19.00, odbyło się w dużej sali Duszpasterstwa Akademickiego Dominikanów w Poznaniu spotkanie – rozmowa, w której wzięły udział osoby, które spotkały Jana Pawła II osobiście.

KAI/pc

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda