Home WiadomościArchiwum Zmarł ks. Józef Bakalarz TChr

Zmarł ks. Józef Bakalarz TChr

Redakcja
W sobotę 15 stycznia po godz. 23.00 odszedł do Pana nasz współbrat śp. ks. Józef Bakalarz. Przeżył 72 lata. W ostatnich chwilach życia towarzyszyły mu Siostry Misjonarki Chrystusa Króla, w których Domu Głównym był od wielu lat kapelanem oraz współbracia chrystusowcy.

Pogrzeb śp. ks. Józefa Bakalarza SChr odbędzie się 20 stycznia 2011 r. (czwartek) w Poznaniu. Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona o godz. 11.00 w kaplicy Domu Głównego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej (ul. Panny Marii 4, Poznań). Ostatnie pożegnanie w kaplicy pogrzebowej na cmentarzu na Miłostowie w Poznaniu (ul. Gnieźnieńska) rozpocznie się o godz. 14.15.

Śp. ks. Józef Bakalarz SChr urodził się 6 marca 1939 r., w miejscowości Ligota. Do Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej wstąpił 14 sierpnia 1957 r. Dnia 8 września 1958 r. w Morasku złożył pierwszą profesję zakonną, zaś dozgonną 8 września 1961 r. w Poznaniu. Dnia 4 czerwca 1966 r. w Poznaniu przyjął święcenia prezbiteratu z rąk Ks. Bpa Franciszka Jedwabskiego. Po święceniach pracował w Parafii pw. Św. Piotra i Pawła w Szczecinie, następnie był magistrem nowicjatu w Ziębicach. Studia z prawa kanonicznego w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w 1975 r. uwieńczył obroną dysertacji doktorskiej: „Parafia personalna dla migrantów w prawodawstwie powszechnym Kościoła Zachodniego". Pracownik naukowo-dydaktyczny KUL, wykładowca w WSD Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu. Wybitny znawca prawa kościelnego z zakresu zagadnień migracji. Autor publikacji książkowych i licznych artykułów naukowych. Twórca i wieloletni moderator krajowy Ruchu Apostolatu Emigracyjnego. Wicedyrektor Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego w Poznaniu. Od 1990 r. pełnił posługę kapelana w Domu Generalnym Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej w Poznaniu. Dnia 15 stycznia 2011 r., po I Nieszporach drugiej niedzieli w ciągu roku obchodzonej w Kościele jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, Pan powołał do wieczności ks. Józefa Bakalarza SChr. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie! 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda