Home WiadomościArchiwum Nagroda dla “Cameraty”

Nagroda dla “Cameraty”

Redakcja

Jasnogórski Zespół Wokalny „Camerata” pod dyr. Jarosława Jasiury zdobył II nagrodę w kategorii chórów mieszanych a capella w XVIII Myślenickim Festiwalu Pieśni Chóralnej „Kolędy I Pastorałki”. Konkurs odbywał się w dniach od 31 stycznia do 1 lutego i zgromadził 28 chórów.

„Camerata” została wyróżniona, jako jedyny chór festiwalowy, krótką prezentacją podczas uroczystości wręczenia nagród. „Udało nam się uzyskać drugą nagrodę w kategorii chórów mieszanych, z czego jestem ogromnie zadowolony i zespół również – podkreśla Jarosław Jasiura, dyrygent chóru – Myślę, że dużym wyróżnieniem dla chóru było to, że jako jedyny został poproszony, aby dać króciutki recital podczas tej uroczystości rozdania nagród”.

„Jadąc do Myślenic w ogóle nie oczekiwałem żadnej nagrody – mówi dalej dyrygent Jasnogórskiego Zespołu Wokalnego ‘Camerata’ – Nie miałem pojęcia, jakie zespoły będą startować, zawsze też werdykt zależy od tego, na jakim poziomie występowały zespoły. Muszę przyznać, że gdy posłuchałem zespołów, które przed nami śpiewały, to trochę zadrżały mi nogi, gdyż były to chóry na bardzo wysokim poziomie, śpiewały z bardzo wielką kulturą muzyczną i na bardzo wysokim poziomie wokalnym. Walka była bardzo wyrównana, stąd też ogromnym zaskoczeniem była dla mnie ta nagroda, a jednocześnie wielką radością i dowartościowaniem”.

Zespoły rywalizowały ze sobą w 5 kategoriach: I – chóry mieszane a cappella, II – chóry jednorodne a cappella, III – chóry dziecięce a cappella, IV – chóry kameralne a cappella, V – chóry z towarzyszeniem instrumentu lub zespołu instrumentalnego.

Zmaganie konkursowe oceniało jury, w którego skład weszli: przewodniczący prof. Jerzy Kurcz z Akademii Muzycznej w Krakowie, prof. Czesław Fround z Akademii Muzycznej w Katowicach, ks. dr Robert Tyrała z Kurii Metropolitalnej w Krakowie, Papieskiej Akademii Teologicznej oraz Akademii Muzycznej w Krakowie oraz mgr Józef Romek z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Festiwal odbywał się pod honorowym patronatem kard. Stanisława Dziwisza, metropolity krakowskiego.

BP Jasnej Góry

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda