Home WiadomościArchiwum Nagroda Totus 2010 dla Centrum Formacji Świętorodzinnej Misjonarzy Świętej Rodziny

Nagroda Totus 2010 dla Centrum Formacji Świętorodzinnej Misjonarzy Świętej Rodziny

Redakcja
Na Zamku Królewskim w Warszawie przyznano nagrody Totus 2010. Nagrody te przyznawane są przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia", a wręczane co roku podczas obchodów Dnia Papieskiego. Wyróżnienia te po raz jedenasty przyznane zostały za "odważne i konsekwentne kształtowanie wrażliwości moralnej, niezbędnej dla dialogu kultur w rozumieniu Jana Pawła II".

 
Nagrody przyznawane są w czterech kategoriach: osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej, promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza, propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II i Totus medialny dla upamiętnienia bp. Jana Chrapka oraz jego roli w ukazywaniu osoby i nauczania Jana Pawła II w mediach. Na uroczystości przybyli m.in.: nuncjusz apostolski w Polsce, arcybiskup Celestino Migliore i metropolita warszawski, abp Kazimierz Nycz, a także prymas-senior, kardynał Józef Glemp oraz kard. Franciszek Macharski.
 
W kategorii promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza uhonorowano Centrum Formacji Świętorodzinnej Misjonarzy Świętej Rodziny w Bąblinie (pomysłodawcą i głównym twórcą Centrum jest Ks. Krzysztof Sielski MSF) za "wybitne zasługi w przygotowaniu młodych ludzi do małżeństwa, a także prowadzenie ‘szkoły życia małżeńskiego’ o charakterze formacyjno-terapeutycznym". W kategorii tej nominowani byli także: Opactwo Benedyktynów w Tyńcu i Muzeum Powstania Warszawskiego. Nagrodę odebrał Ks. dr Andrzej Pryba MSF.

Kuria Prowincjalna MSF

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda