Home WiadomościArchiwum Październikowe numery czasopism Wydawnictwa Sióstr Loretanek

Październikowe numery czasopism Wydawnictwa Sióstr Loretanek

Redakcja
Październik to miesiąc, w którym szczególnie bliska jest nam modlitwa różańcowa. O jej niezwyciężonej mocy i sile przemieniającej ludzkie serca możemy przeczytać w jubileuszowym numerze „Różańca". Z okazji 15-lecia wznowienia naszego pisma jeszcze bardziej niż zawsze pochylamy się nad tajemnicą tej pięknej modlitwy. Sięgamy do źródeł, by poznać początki Żywego Różańca i odkryć, co łączy ten czas z misyjną działalnością Kościoła.

 
Chrystusowy nakaz głoszenia Ewangelii jest wezwaniem do apostolskiej działalności każdego z nas. Polecamy szczególnie rozmowy z misjonarzami: z Afryki, i z Japonii. Razem z s. Małgorzatą Korniluk w artykule „Biada mi, gdybym nie głosił…" szukamy odpowiedzi na pytania: Dlaczego Bóg posyła na misje i po co pchać się tam, gdzie nas nie chcą? W stałym cyklu Wiara i życie publikujemy artykuł dotyczący wydarzeń związanych z krzyżem spod Pałacu. Z okazji jubileuszowego wydania miesięcznika przygotowaliśmy dla naszych czytelników quiz z atrakcyjnymi nagrodami.

Weź różaniec do ręki i poczuj się misjonarzem.

Nowe zagrożenia duchowe to temat październikowych „Sygnałów troski". Rzeczowe i ciekawe artykuły dotyczące przesądów, pseudonaukowych terapii, a także zagrożeń związanych z coraz mocniej rozpowszechnianą dziś wiedzą ezoteryczną i okultystyczną, dostępną w prasie dla dzieci i młodzieży. W artykule Małgorzaty Więczkowskiej „Szkoła wiedźm i czarownic" możemy przeczytać o niebezpiecznym wpływie czasopism, propagujących astrologię i kluby czarodziejek wśród nastolatków. Warto również zwrócić uwagę na tekst Małgorzaty Nawrockiej o współczesnej kulturze masowej, która oswoiła symbol wampira i uczyniła z niego kuszącego idola dla milionów młodych ludzi.

Święty Michał Archanioł to bohater najnowszego numeru „Anioła Stróża", pisma dla najmłodszych. O tym, jak wielką ma moc i dlaczego warto modlić się o jego wstawiennictwo, możemy przeczytać w opowiadaniu Anny Moszyńskiej „Non serviam". Ponadto w numerze: o fałszywych amuletach, nic nie znaczących talizmanach, szamanach i czarownikach, a także o tym, dlaczego trzeba dziękować za to, o co się nie prosiło.

Zapraszamy do lektury pism, a także do odwiedzenia naszych stron internetowych: www.rozaniec.eu, www.aniolstroz.com, www.sygnalytroski.pl. Miesięczniki można nabyć w sklepach sieci EMPiK i księgarniach katolickich lub zaprenumerować w Wydawnictwie Sióstr Loretanek: Warszawa, ul. Żeligowskiego 16/20; tel. (22) 673 58 39; e-mail: [email protected]; www.loretanki.pl.

Magdalena Pobikrowska

 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda