Home WiadomościArchiwum Albertynki: s. Krzysztofa Maria Babraj nową przełożoną generalną

Albertynki: s. Krzysztofa Maria Babraj nową przełożoną generalną

Redakcja
„Bądźmy świadkami miłości miłosiernej, wpatrzone w Oblicze Chrystusa Cierpiącego Ecce Homo, za przykładem św. Brata Alberta i bł. Matki Bernardyny". Pod tym hasłem w Krakowie obradowała Kapituła Generalna Zgromadzenia Sióstr Albertynek.

 
Podczas spotkania wybrano nową przełożoną generalną, którą została s. Krzysztofa Maria Babraj. Pochodzi ona z Brzeska-Okocimia w diecezji tarnowskiej. Ma 49 lat, ukończyła studia teologiczne na Papieskiej Akademii Teologicznej w Tarnowie, podyplomowe studium organizacji pomocy społecznej oraz studia podyplomowe z zakresu archiwistyki kościelnej. Pracowała na wielu placówkach, prowadzonych przez zgromadzenie, w charakterze dyrektorki i księgowej. Przez ostatnie siedem lat prowadziła archiwum zgromadzenia przy domu generalnym w Krakowie.

Podczas obrad kapituły mówiono o aktualnych sprawach zgromadzenia: jego charyzmacie, ubóstwie, posłudze najbiedniejszym, prowadzonych dziełach, a także możliwości rozwijania posługi albertyńskiej w przyszłości.

bz/ rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda