Home WiadomościArchiwum Niemcy: Słowiki z Ratingen dzieciom w Montero

Niemcy: Słowiki z Ratingen dzieciom w Montero

Redakcja

Dziecięcy chór "Słowiki św. Franciszka" działający przy franciszkańskiej parafii w Ratingen (Niemcy) przedstawił musical o Biedaczynie z Asyżu. Głównym celem tego projektu była pomoc dzieciom w Montero (Boliwia). Podczas kwesty zebrano prawie 700 euro.

"W ostatnią sobotę, 31 stycznia, zgromadziła się w naszym kościele St. Suitberta rzesza sympatyków św. Franciszka z Asyżu. Powodem był musical, który przygotował nasz chór ‘Słowiki św. Franciszka’ pod przewodnictwem Renaty Siegert. Dzieci wykonały sztukę Andreasa Hantke pt. ‘Św. Franciszek’. W przedstawieniu wzięło udział 48 małych muzyków, akompaniował im Wolfgang Siegert na pianinie" – relacjonuje proboszcz parafii o. Adam Stawicki OFMConv.

Jak powiedział franciszkanin, już podczas ferii świątecznych dzieci waraz z rodzicami rozpoczęły przygotowania do występu. Kilka tygodni trwało malowanie dekoracji, szycie kostiumów i nauka tekstów. Efekt tych starań był znakomity.

Występ obejrzała liczna publiczność, w kościele było prawie 300 osób. A owacjom na stojąco nie było końca. "Mali aktorzy zrezygnowali ze swoich honorariów na rzecz rówieśników z partnerskiej parafii w Montero. Podczas kwesty zebrano prawie 700 euro" – dodaje o. Adam.

Nie była to pierwsza inicjatywa, jaką dzieci z Ratingen podjęły w ostatnim czasie. 30 listopada ub.r. w tym samym kościele wystąpił zespół "Keyboard-Orchester" z miejscowej szkoły muzycznej. Podczas tego adwentowego koncertu zebrano prawie tysiąc euro, które otrzymały bezdomne dzieci w Montero.

W Niemczech i w Boliwii pracują polscy franciszkanie z Prowincji krakowskiej. W Ratingen (diecezja kolońska) od 1986 roku, a na misjach w Montero od 1976 roku. Od kilku lat niemiecka parafia wspiera pomocą finansową partnerską parafię w Ameryce Południowej.

za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda