Home WiadomościArchiwum Formacja do życia konsekrowanego

Formacja do życia konsekrowanego

Redakcja

Karmelitański Instytut Duchowości w Krakowie przy ul. Rakowickiej 18a zaprasza na wykłady z cyklu Formacja do życia konsekrowanego. Wykłady odbywać się będą w soboty II semestru roku akademickiego 2008/2009 w godz. 15.00-18.15.

Poruszane w nich będą tematy dotyczące życia konsekrowanego (za-konnego i świeckiego) w perspektywie teologicznej i praktycznej. Stąd adresowane są w sposób szczególny do osób konsekrowanych (w formacji początkowej i stałej), ale nie tylko. Zaproszeni są wszy-scy zainteresowani. Udział jest bezpłatny.

Program zajęć obejmuje 4 wykłady:
• Formacja liturgiczna osób konsekrowanych (s. dr Adelajda Sielepin CHR),
• Formacja biblijna osób konsekrowanych – cz. II (s. dr Anna Emma-nuela Klich OSU),
• Formacja osób konsekrowanych do świętości w ujęciu św. Teresy z Lisieux
(o. prof. dr hab. Jerzy Wiesław Gogola OCD),
• Antropologia na usługach formacji osoby ludzkiej według św. Jana od Krzyża
(o. dr Andrzej Ruszała OCD).

Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę, 21 lutego 2009 r. Szcze-gółowy program zajęć znajduje się na stronie internetowej Instytu-tu: www.kid.edu.pl, oraz w zakładce Formacja do życia konsekrowa-nego.

W celu uczestnictwa w wykładach należy złożyć: 1. Podanie, 2. Ze-zwolenie przełożonego (w przypadku osób zakonnych oraz będących w nowicjacie i postulacie). Dokumenty można składać już dzisiaj na furcie Klasztoru Karmelitów Bosych w Krakowie, ul. Rakowicka 18, albo, w dniu rozpoczęcia wykładów, w auli KID.

OCD

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda