Niemcy: wirtualny klasztor otwiera podwoje

Na internetowej stronie www.kirche.funcity.de został otwarty pierwszy wirtualny klasztor. Diecezja Hildesheim w Niemczech poinformowała 1 grudnia, że autorami projektu jest jedenastu zakonników z różnych wspólnot kraju. Wirtualny klasztor usytuowano obok kościoła św. Bonifacego, który już od kilkunastu lat jest stałym elementem „internetowej wspólnoty”.

Osoba udająca się do nienazwanego jeszcze klasztoru kliknięciem myszki wchodzi przez klasztorną furtę, umieszczoną w ścianie internetowego kościoła św. Bonifacego. Za furtą ukazuje się internaucie szeroki korytarz klasztorny, prowadzący do oratorium.

Podobnie jak w każdym klasztorze, tu również jest klauzura, do której internauci nie mają wstępu. Za klauzurą znajdują się wirtualne cele sióstr i braci zakonnych.

Od listopada br. w wirtualnej rzeczywistości „Second Life” (drugie życie) działa też pierwsza na świecie wirtualna diecezja zainicjowana przez niemiecką archidiecezję we Fryburgu Bryzgowijskim. Duchowym centrum archidiecezjalnej "Second Life" jest zrekonstruowany w Internecie średniowieczny kościół św. Jerzego z wyspy Reichenau na Jeziorze Bodeńskim.

za: www.niedziela.pl