Home WiadomościArchiwum Niepokalanów: Finał Kolęd i Pastorałek

Niepokalanów: Finał Kolęd i Pastorałek

Redakcja
W Niepokalanowie zakończył się XI Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek "Nasze wieczne kolędowanie". Jak co roku do Niepokalanowa zjechali wokaliści i zespoły z całej Polski, a nawet z Rosji. Swoje umiejętności muzyczne artyści prezentowali od 21 do 23 stycznia.

 
W tym roku po raz pierwszy od wielu lat, jury przyznało także specjalną nagrodę festiwalu Grand Prix. Jej laureatem został zespół "Sukces" z Mrągowa. "Po prostu nas urzekli" – powiedziała o zwycięzcach przewodnicząca składu jury Katarzyna Winiarska. Uzasadniając ten wybór podkreśliła, że artyści potraktowali swój występ bardzo serio, perfekcyjnie się przygotowali i bezbłędnie wykonali repertuar. "Było idealnie czysto, rytmicznie i co najważniejsze śpiewając czuli, że jest to o czymś" – dodała Winiarska.

Podczas finału XI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Niepokalanowie jury oceniło wykonawców w kilku kategoriach.

Pierwsze nagrody dla solistów i wykonawców do lat 12 otrzymali Piotr Zubek z Warszawy oraz zespół "Mamrotki" z Ciechocinka. W kategoriach soliści i zespoły 13-18 lat, oceniający za najciekawszy uznali występ Agaty Jaworskiej z Celestynowa oraz prezentację zespołu "Spin" z Płocka. Pierwsza nagroda w kategorii wykonawców ludowych powędrowała do zespołu "Pauza" z Domaniewic.

Festiwal zorganizował Teresiński Ośrodek Kultury i klasztor Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie. Patronat medialny nad imprezą objęło Radio Niepokalanów.

Agnieszka Piwar / Radio Niepokalanów

Na zdjęciu, młodzi wykonawcy XI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Nasze wieczne kolędowanie" 2011 w Niepokalanowie / fot. RN

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda