Home WiadomościArchiwum Wieczna Konsekracja pierwszego pallotyna z Kolumbii

Wieczna Konsekracja pierwszego pallotyna z Kolumbii

Redakcja
W przeddzień uroczystości św. Wincentego Pallottiego, 21 stycznia 2011r., w klasztorze Sióstr Wizytek w Medellin złożył wieczną konsekrację Diego Andrés Herrera Gutierrez. Radość tego wydarzenia jest tym większa, że Diego jest pierwszym współbratem Kolumbijczykiem, który złożył wieczystą konsekrację. Mszy św. przewodniczył ks. prowincjał Józef Lasak SAC.

 
Koncelebrowali: ks. Sekretarz ds. Misji –  Grzegorz Młodawski SAC, współbracia pallotyni z Delegatury Prowincji Chrystusa Króla w Kolumbii i Wenezueli oraz księża diecezjalni. Podczas uroczystości obecna była Rodzina naszego współbrata Diega, profesorowie z  Uniwersytetu, na którym studiował, klerycy i siostry z tutejszego klasztoru.

Po uroczystości wiecznej konsekracji Diega, Siostry Wizytki zaprosiły nas na skromny poczęstunek, podczas którego wyraziły swoją wdzięczność za pracę księży pallotynów w swoim klasztorze.

Dziękując Panu Bogu za dar pierwszego profesa wieczystego na ziemi kolumbijskiej, prośmy, aby udzielał nam na tej ziemi nowych powołań kapłańskich i braterskich do naszego Stowarzyszenia.

Ks. Grzegorz Majewski SAC

Za: www.pallotyni.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda