Home WiadomościArchiwum Niepokalanów: Finał Konkursu Wiedzy Biblijnej

Niepokalanów: Finał Konkursu Wiedzy Biblijnej

Redakcja

W dniach 12-13 czerwca br. w Niepokalanowie, na terenie klasztoru franciszkanów odbędzie się finał XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego organizatorem jest Zespół ds. Młodzieży Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana”.

Po całorocznych zmaganiach konkursowych, przejściu dwóch etapów – szkolnego i diecezjalnego, spośród kilkunastu tysięcy uczestników zostało wyłonionych 115 finalistów – uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

W trakcie dwudniowego finału, uczestnicy zmierzą się raz jeszcze w części pisemnej, po której zostanie wyłonionych 7 uczestników części ustnej. Tekstem źródłowym konkursu jest Biblia Tysiąclecia z przypisami, a jego zakres merytoryczny obejmuje: Pięcioksiąg Mojżesza (Księga Rodzaju, Księga Wyjścia, Księga Kapłańska, Księga Liczb, Księga Powtórzonego Prawa).

Patronat nad Konkursem objęli kard. Józef Glemp Prymas Polski i ks. prof. Ryszard Rumianek, rektor Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego. Więcej informacji (nazwiska finalistów, regulamin, program finału) można znaleźć na stronie www.civitaschristiana.pl

www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda