Home WiadomościArchiwum Nikaragua – Obchody stulecia obecności salezjanów

Nikaragua – Obchody stulecia obecności salezjanów

Redakcja
“Stulecie nadeszło” – tak śpiewali uczniowie i uczennice różnych szkół salezjańskich, którzy zgromadzili się na starej stacji kolejowej miasta Granada na początku pochodu, który, w piątek 25 marca, zainicjował obchody 100 lat obecności salezjanów w Nikaragui. Byli obecni: siostra Alaíde Deretti, Radczyni generalna ds. Misji Córek Maryi Wspomożycielki (CMW); ks. Alejandro Hernández, salezjański Inspektor Środkowej Ameryki (CAM); i siostra Leslye Sándigo, Inspektorka CMW Ameryki Środkowo-Południowej (CAR).

 
Obchody stulecia zaszczycił także swoją obecnością burmistrz miasta, dr Eulogio Mejía, były wychowanek salezjański, który szedł w pochodzie wraz z licznymi delegacjami miast Managua, Masaya, Granada, Masatepe, Estelí, Juigalpa i Camoapa oraz wieloma przedstawicielami różnych grup Rodziny Salezjańskiej.

Uczniowie, pochodzący z wszystkich szkół salezjańskich w mieście, z swoimi szarfami, mundurkami i kolorowymi horągiewkami ożywiali trasę pochodu aż do Instytutu "Maria Auxiliadora", pierwszego dzieła salezjańskiego, które powstało w tym kraju.

Ks. Ricardo Rodríguez odczytał Manifest Stulecia, podkreślając pracę wykonaną przez Salezjanów i Córki Maryi Wspomożycielki na rzecz rozwoju ludzkiego i ewangelizacji: "Cieszymy się nieskończenie w tym dniu, w którym celebrujemy miłość i dobroć, jaką Bóg okazał poprzez zamieszkanie w prostocie tego narodu, tak ukochanego, i wysłaniu z bardzo odległych ziem Swojego Ducha w formie salezjańskiej".

Następnie, poprzez spektakl taneczny, młodzi przedstawili historię przybycia Rodziny Salezjańskiej do Nikaraguy, a Inspektor i Inspektorka otrzymali wyróżnienia od burmistrza Mejía.

Na zakończenie celebracji ks. Hernández poświęcił pamiątkową tablicę z nazwiskami pierwszych Salezjanów i Córek Maryi Wspomożycielki, którzy przybyli do Nikaraguy.

ANS – Granada

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda