Home WiadomościArchiwum Nowe czasopismo o Biblii

Nowe czasopismo o Biblii

Redakcja
Jak czytać i rozumieć Pismo święte? Jak powstawała Biblia? Co archeologia może powiedzieć na temat osób i wydarzeń opisanych w świętej Księdze judaizmu i chrześcijaństwa? Na te i inne pytania ma zamiar odpowiedzieć nowe czasopismo "Biblia – krok po kroku", którego pierwszy regularny numer ukaże się już w czerwcu.

"Biblia – krok po kroku" to nowe czasopismo, które chce pomagać w lepszej i bardziej dogłębnej lekturze Pisma świętego. Autorzy, którymi są bibliści, historycy, archeologowie i językoznawcy, pomogą Czytelnikom w lepszym zrozumieniu Biblii i świata, w jakim powstawała. W każdym numerze, prócz artykułów i biblijnych komentarzy publikowane są także, omawiane w wydaniu, rozdziały Pisma w nowym tłumaczeniu na język polski dokonanym z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła.

Numer zerowy ukazał się na początku marca 2009. Jest on dostępny bezpłatnie w Internecie w formie pliku PDF: http://www.list.media.pl/pliki/biblia_krok.po.kroku_0.pdf

Pismo jest dostępne wyłącznie w prenumeracie. Pierwszy regularny numer ukaże się na początku czerwca 2009. Inspiratorem powstania miesięcznika i jego redaktorem naukowym pisma jest o. Paweł Trzopek OP, dyrektor biblioteki École Biblique et Archéologique Française w Jerozolimie. Radę programową pisma tworzą również inni dominikanie: o. Jan Andrzej Kłoczowski OP, o. Krzysztof Modras OP i o. Krzysztof Sonek OP, a także ks. prof. Ryszard Rubinkiewicz SDB (KUL), dr hab. Krzysztof Mielcarek (KUL), ks. prof. Roman Pindel (PAT Kraków).

Pismo wydawane jest nakładem Stowarzyszenia Ewangelizacji przez Media, wydawcy Miesięcznika LIST.

Więcej informacji: http://www.list.media.pl/list/biblia-krok-po-kroku/

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda