Home WiadomościArchiwum Nowy generał Braci Serca Jezusowego

Nowy generał Braci Serca Jezusowego

Redakcja
Brat Wojciech Kincel został nowym przełożonym generalnym Zgromadzenia Braci Serca Jezusowego. Wyboru na 6-letnią kadencję dokonano podczas XIII Kapituły Generalnej Zgromadzenia, która 18 i 19 kwietnia odbyła się w Domu Generalnym w Puszczykowie. Podczas obrad, którym przewodniczył abp Stanisław Gądecki, bracia delegaci powołali również nowy zarząd Zgromadzenia, a metropolita poznański zatwierdził jego nowe konstytucje.

 
Br. Wojciech Kincel urodził w 1963 r. w Bartoszycach. W ciągu ostatnich 17 lat pełnił posługę w Papieskim Instytucie Polskim w Rzymie oraz katedrze w Poznaniu.

Zgromadzenie Braci Serca Jezusowego założone zostało w 1921 roku przez br. Andrzeja Kubiaka (1877-1928), a zatwierdzone ks. kard. Edmunda Dalbora (1869-1926), Prymasa Polski, dekretem z dnia 21 listopada 1923 r.

Charyzmatem Zgromadzenia Braci Serca Jezusowego jest kult Najświętszego Serca Jezusowego „zwłaszcza przez wynagrodzenie temu Sercu za zniewagi i odpowiadanie własną miłością na bezgraniczną miłość Chrystusa". Bracia podejmują prace jako zakrystianie, katecheci, organiści. Pełnią również posługę w domach biskupich, kuriach i seminariach duchownych, a także w innych instytucjach kościelnych zarówno w Polsce, jak i za granicą.

sk / Puszczyków 

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda