Home WiadomościArchiwum Pijarzy: I. Memoriał im. o. Józefa Jońca SP – Turniej w Piłce Nożnej

Pijarzy: I. Memoriał im. o. Józefa Jońca SP – Turniej w Piłce Nożnej

Redakcja
Już ponad rok minął od katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której to – obok pary prezydenckiej i 93 zacnych i znamienitych osób – zginął także nieodżałowany Ojciec Józef Joniec SP – twórca, założyciel i wieloletni Prezes Stowarzyszenia Parafiada, pijar, który głęboko wierzył w wychowanie młodego pokolenia poprzez wiarę, kulturę i sport.

 
Ufał On, że promowanie idei parafiadowej, szerokie zaangażowanie i poświęcenie przyniosą konkretne efekty w życiu każdego młodego człowieka. Nieustannie, z wielką pasją, entuzjazmem i zapałem zapraszał wszystkich do współdziałania na rzecz i dla dzieci i młodzieży. Przez ostatnie dwadzieścia lat Ojciec Józef – związany był z Warszawą, z Mokotowem, a szczególnie z warszawskimi Siekierkami, gdzie działaniom na rzecz lokalnej społeczności poświecił wiele pracy i serca.

Dlatego też z inicjatywy Parafialnego Klubu Sportowego FALCONIA, Stowarzyszenia Parafiada i przy dużym zaangażowaniu i wsparciu Urzędu m.st. Warszawy Dzielnica Mokotów/Wydział Sportu i Rekreacji powstał pomysł zorganizowania Memoriału im. o. Józefa Jońca SP – Turnieju w Piłce Nożnej, którą to o. Józef Joniec darzył szczególnym sportowym sentymentem. Mamy nadzieję, że ta sportowa propozycja pamięci o ojcu Józefie spotka się z życzliwym przyjęciem i aktywnym udziałem młodych piłkarzy, a zapoczątkowany w tym roku Memoriał pozwoli nam regularnie przywoływać czynną i chlubną pamięć o parafiadowym pijarze.

I. Memoriał im. o. Józefa Jońca SP. odbędzie się w dniach 6-7 maja br. w Warszawie na Boisku Orlik 2012, a w piłkarskich zawodach współzawodniczyć będą uczniowie z warszawskich (mokotowskich) szkół podstawowych i gimnazjalnych.

 
Więcej szczegółów na www.parafiada.pl

Za: www.pijarzy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda