Home WiadomościArchiwum Nowy numer ‘Jezuici Nasze Wiadomości’

Nowy numer ‘Jezuici Nasze Wiadomości’

Redakcja
W kolejnym numerze ‘Naszych Wiadomości’ chcemy jako jezuici przyjrzeć się naszej obecności w Kościele współczesnym, którą tradycja naszego zakonu wyraża formułą sentire cum Ecclesia.

Najpierw sięgając do źródeł jezuickiego oddania Kościołowi, przyglądamy się naszej obecności w Watykanie. Przez ten pryzmat oceniamy naszą współpracę z Kościołem hierarchicznym w kilku miejscach na świecie, gdzie pracują Nasi. Trzecia perspektywa ma wymiar lokalny – o jezuickim sentire cum Ecclesia cracoviense rozmawiamy z księdzem Robertem Nęckiem, rzecznikiem prasowym Archidiecezji Krakowskiej. Na deser proponujemy estetyczny oddech – tekst o malarce Ewie Skrzypiec oraz galerię prac scholastyków z Kolegium krakowskiego, wykonanych w czasie tegorocznych warsztatów medialnych. Szczególnie wart polecenia jest wywiad z ojcem prowincjałem Wojciechem Ziółkiem SJ, w którym dzieli się swoim doświadczeniem Kościoła oraz Towarzystwa.

Wersja elektroniczna i więcej informacji na ten temat na stronie Towarzystwa Jezusowego www.jezuici.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda