Home WiadomościArchiwum Nowy przełożony generalny Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego – Pallotynów

Nowy przełożony generalny Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego – Pallotynów

Redakcja
Dzień 4 października 2010 r. przejdzie do historii Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego jako ważny dzień, w którym delegaci XX Zebrania Generalnego po raz pierwszy w historii wybrali Hindusa jako następcę Założyciela, św. Wincentego Pallottiego. Dokładnie o 9.30 dokonał się historyczny wybór, kiedy Zebranie wybrało ks. Jakuba Nampudakama jako nowego Generała całego Stowarzyszenia. 

 
Jest to radosny moment w historii Pallotynów w Indiach, która rozpoczęła się w 1951 roku, kiedy to pierwsi misjonarze z Prowincji Serca Jezusowego (Friedberg) z Niemiec przybyli do Indii. Warto zauważyć, że Pallotyni w Indiach utworzyli Prowincję w 1989 roku. Prowincja w 2001 roku została przekształcona w trzy jednostki, których siedziby mieszczą się w Nagpur, Bangalore i Raipur.

Ks. Jakub Nampudakam urodził się 10 sierpnia 1955 roku w Ayyampara, Kerala, India. Jest członkiem Prowincji Objawienia Pańskiego w Nagpur. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1981, po ukończeniu studiów teologicznych w seminarium St. Charles, Nagpur, Indie. Po święceniach ks. Jakub pracował jako ojciec duchowny, dyrektor okresu wstępnego, dyrektor Centrum Animacji Pallotyńskiej, Sekretarz Generalny i Radca Generalny. W czasie ostatnich 12 lat był on także Sekretarzem Generalnym ds. Formacji. Ks. Jakub Nampudakam otrzymał tytuł magistra z filozofii i duchowości, jak również licencjat z psychologii na Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gregoriana w Rzymie.

Ks. Jakub Nampudakam przyjął urząd Przełożonego Generalnego w czasie ceremonii wyznania wiary i złożenia przysiegi w Kaplicy Boskiego Mistrza w Ariccia, w Rzymie, w obecności Prokuratora Generalnego ks. Karla Heinena, moderatorów Zebrania, ks. Mathew Panakal i Aleksandra Pietrzyka oraz wszystkich członków XX Zebrania Generalnego. Ks. Jakub Nampudakam jest 19. Przełożonym Generalnym Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego. Jako Przełożony Generalny, ks. Jakub pragnie kontynuować dzieło rozwiju Stowarzyszenia i całej rodziny pallotyńskiej w duchu charyzmatu Założyciela, św. Wincentego Pallottiego oraz w duchu współpracy. Formacja i misyjność są głównymi obszarami, którymi pragnie się zająć nowy Przełożony Generalny.

Pragniemy życzyć ks. Jakubowi, nowemu Przełożonemu Generalnemu, Bożego błogosławieństwa oraz wstawiennictwa św. Wincentego Pallottiego w jego zadaniach.
 
Komunikat ze strony XX Zebrania Generalnego : www.sac.info/2010

Ks. Piotr J. Karp SAC,
Sekretarz Prowincjalny
 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda