Home WiadomościArchiwum Nowy przełożony Ojców Białych w Polsce

Nowy przełożony Ojców Białych w Polsce

Redakcja
Wspólnota Ojców Białych w Polsce ma nowego przełożonego, którym został o. Franciszek Szczurek. Urodził się on 8 listopada 1953 r. w Rudzie Śląskiej. W 1973 r. wstąpił do Seminarium Duchownego Archidiecezji Katowickiej. Święcenia kapłańskie otrzymał 3 kwietnia 1980 r.

 
Po 3 latach pracy w diecezji wyjechał jako misjonarz Fidei Donum do Zambii, diecezja Mbala. Tam też po raz pierwszy zetknął się osobiście z Misjonarzami Afryki – Ojcami Białymi. Ten kontakt zaowocował decyzją o wstąpieniu do Zgromadzenia co miało miejsce w 1994 r. W 1998 r. ojciec Franciszek Szczurek złożył Przysięgę Misyjną poprzez, która stał się pełnoprawnym członkiem Zgromadzenia Misjonarzy Afryki. W latach 1999 – 2004 o. Franciszek pracował w Polsce w animacji misyjno – powołaniowej. Następnie aż do czerwca br. o. Franciszek ponownie pracował na misjach w Zambii, jako proboszcz w parafiach: Serenje i Kasama.
 
Począwszy od 1 lipca 2011 o. Franciszek objął funkcję przełożonego Misjonarzy Afryki – Ojców Białych w Polsce. Kadencja trwa 3 lata. Dotychczasowy przełożony o. Jacek Wróblewski udaje się we wrześniu na misje do Burkina Faso w Afryce.
 
red

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda