Obchody 17. rocznicy powstania Radia Maryja

Od wspólnej modlitwy różańcowej, którą poprowadzą klerycy, rozpoczną się w sobotę w Toruniu obchody 17. rocznicy powstania Radia Maryja. Swój udział w uroczystościach zapowiedzieli wierni z całej Polski. Wśród nich znajdą się parlamentarzyści, samorządowcy, zgromadzenia zakonne oraz duchowni. Drugą część obchodów odbędzie się w poniedziałek Bydgoszczy.

Głównym punktem bydgoskich obchodów rocznicy radia Maryja będzie Msza św. o godz. 16 w toruńskim Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Bielanach. Przewodniczyć jej będzie ordynariusz diecezji toruńskiej bp Andrzej Suski.

Część radosną różańca zapowiedziano na godz. 12.30. Po niej swój koncert wykona Zespół Muzyki Sakralnej „Lumen” pod dyrekcją Zbigniewa Małkowicza. Następnie wierni odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz wysłuchają kilku utworów w wykonaniu kapeli góralskiej z Zakopanego. Wiernych przed Eucharystią w sanktuarium powita założyciel oraz dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk.

W uroczystościach uczestniczyć będzie m.in. bp włocławski Wiesław Mering, który podczas Mszy św. wygłosi homilię. Oprawę muzyczną zapewni Orkiestra Koncertowa „Victoria” z parafii Matki Bożej Zwycięskiej z Warszawy Rembertowa. Sobotnie obchody rocznicowe zakończą się różańcem, Apelem Jasnogórskim oraz rozmowami niedokończonymi, transmitowanymi na antenie Radia Maryja oraz Telewizji Trwam.

Drugą część obchodów zainauguruje 8 grudnia poniedziałkowe spotkanie w Bazylice św. Wincentego á Paulo w Bydgoszczy. Jego gospodarzem będzie Zgromadzenie Księży Misjonarzy.

Przybyłych gości powita o godz. 16.30 proboszcz ks. Marek Bednarek oraz ojcowie pracujący w radio. Przygotowaniem do Mszy św. będzie koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Eucharystii, która rozpocznie się o godz. 18 przewodniczyć będzie metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź, który wygłosi homilię. Do koncelebry stanie także ordynariusz diecezji bydgoskiej bp Jan Tyrawa. Na godzinę 20.20 zaplanowano modlitwę różańcową.

Radio Maryja swoją pierwszą audycję nadało 8 grudnia 1991 roku w Toruniu i Bydgoszczy. W niespełna trzy lata później uzyskało koncesję ogólnopolską, uruchamiając nadajniki na terenie całego kraju.

za: www.niedziela.pl