Home WiadomościArchiwum Obchody Roku Świętego Pawła w Polsce

Obchody Roku Świętego Pawła w Polsce

Redakcja

Czytanie i prezentacja listów św. Pawła, dni tematyczne, wystawy, spotkania chrześcijan to tylko niektóre z wydarzeń związanych z obchodami Roku Świętego Pawła, który rozpocznie się 28 czerwca – w przeddzień uroczystości św. Piotra i Pawła.

W Polsce, podobnie jak i na całym świecie, w diecezjach będą organizowane z tej okazji pielgrzymki do miejsc związanych z Apostołem Narodów (Bazyliki św. Pawła za Murami w Rzymie, do Ziemi Świętej, Turcji, na Maltę), a także do wyznaczonych miejsc kultu świętego w diecezjach.

Przygotowano też konferencje na temat jego życia i działalności oraz spotkania modlitewne. W archidiecezji krakowskiej na przykład, w najbliższą niedzielę (29 czerwca) będzie czytany specjalny List pasterski kardynała Stanisława Dziwisza na rozpoczęcie jubileuszowego roku. Dla każdej parafii zostały też przygotowane materiały zawierające m.in. ogólne wiadomości o Roku św. Pawła, specjalne modlitwy i propozycje Katolickiego Centrum Kultury (pielgrzymki diecezjalne, wystawy). Na stronie archidiecezji zamieszczono też specjalny link poświęcony diecezjalnemu przeżywaniu Roku Pawłowego.

Do podejmowania inicjatyw formacyjnych związanych z nauczaniem św. Pawła zachęcał m.in. przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik w Katowicach, gdzie w połowie czerwca spotkali się polscy biskupi. Jednym z tematów 344. zebrania plenarnego był właśnie rozpoczynający się Rok św. Pawła.

BP KEP

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda