Home WiadomościArchiwum Spotkanie młodzieży i inauguracja Roku Ojca Jordana na Słowacji

Spotkanie młodzieży i inauguracja Roku Ojca Jordana na Słowacji

Redakcja

W Nitrze w dniach od 13 do 15 czerwca 2008 roku odbyło się spotkanie młodzieży w ramach roku rozpoznawania swojej życiowej drogi. W spotkaniu wzięli udział salwatoranie: ks. Jacek Malaga i ks. Piotr Sztajgli, salwatorianki: s. Ewelina Bonalska i s. Denisa Illencikova, oraz młodzież z Bratysławy, Lewic i Nitry. Temat spotkania brzmiał: "Modlić się wszystkimi siłami – jak spotkać Boga w różnych formach modlitwy" .

Spotkanie rozpoczęło się w piątek od Mszy Świętej, którą odprawił ks. Jacek, wprowadzając w kazaniu w temat spotkania. W sobotę, s. Denisa podjęła w swoim wystąpieniu temat: "co o modlitwie mówią duchowni mistrzowie". Konferencja zakończyła się wspólną adoracją w kaplicy. Po obiedzie uczestnicy wybrali się na wspólny spacer na nitriańską Kalwarię. Tam, ks. Piotr wygłosił konferencję na temat psalmów, przybliżając kontekst historyczno-teologiczny. Następnie każdy miał czas na osobistą medytację w przyrodzie i napisanie własnego psalmu.

Szczytem dnia była Eucharystia, której przewodniczył ks. Piotr zapoznając zebranych z osobą Założyciela w kontekście rozpoczynającego się roku jordanowskiego. Dzień zakończył się adoracją przygotowaną przez s. Ewelinę na temat: "O. Jordan – mąż modlitwy".

Spotkanie zakończyło się w niedzielę Mszą Świętą, w której udział wzięli również ludzie związani z Salwatorianami. Tą Mszą Świętą salwatorianie na Słowacji zapoczątkowali Rok Ojca Jordana. Eucharystię celebrowal ks. Andrzej Drogoś SDS, który przedstawił zebranym osobę Założyciela i idę roku jordanowskiego. Konkretnym wyrazem zaangażowania Salwatorianów i świeckich w przeżywanie Roku Ojca Jordana było zapoczątkowanie codziennej modlitwy o jego beatyfikację w kaplicy Salwatorianów w Nitrze.

za: www.salwatorianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda