Home WiadomościArchiwum Oblaci NMP: Beatyfikacja męczenników hiszpańskich

Oblaci NMP: Beatyfikacja męczenników hiszpańskich

Redakcja
Watykan, 2 kwietnia Ojciec Święty przyjął na prywatnej audiencji J.E. kardynała Angelo Amato SDB, prefekta Kongregacji ds. Świętych. Podczas audiencji Papież promulgował dekrety (było ich 13, 7 dotyczył oblatów) dotyczące:
męczeństwa Sług Bożych Francisco Esteban Lacal, kapłana i zakonnika i Jego 21 Towarzyszy ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, a także świeckiego Candido Castan San José, zamordowanych z powodu nienawiści do wiary w Hiszpanii w 1936 roku.

Oto oficjalna wiadomość. Oto decydujący krok ku beatyfikacji, która odbędzie się w katedrze NMP z Almudena w Madrycie w listopadzie 2011 roku, w 75 rocznicę męczeństwa 23 oblatów i w 150 rocznicę narodzin dla nieba Św. Eugeniusza de Mazenoda.

Aby mieć pojęcie o tym, co przeżyli męczennicy, przytaczam świadectwo jednego z ocalałych, ojca Felipe Diez, wieloletniego misjonarza w Argentynie, który niedawno zmarł:

"Gdy "skosztowaliśmy" chwili, w której miano nas zamarodować (karabiny skierowane w naszą stronę, ręce podniesione do góry, postawieni przed murem, stłoczeni w małej rozmównicy), bardzo pragnęliśmy odmówić kilka modlitw, ale nic nam nie przychodziło do głowy, ale to, co spontanicznie przyszło nam na myśl, to uczucie miłości do Boga, miłość do naszych braci oraz przebaczenie tym, którzy mieli nas zabić, a także prośba o przebaczenie naszych grzechów i słabości".

źródło: www.omiworld.org
tł. o. Roman Tyczyński OMI

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda