Oblaci NMP: Jerusalem i festyn powrotny!

Święte Miasto zdobyte! W piątek 17.09 po przejechaniu 4219 km i złapaniu 51 dętek w czasie 33 dni nareszcie w oddali zabłysnął znak „Witamy w Jerozolimie". Zmęczona ekipa 14 rowerzystów (do Izraela nie mogła niestety wjechać z powodu swojego pół-syryjskiego obywatelstwa jedna z uczestniczek wyprawy) zasłużyła na tygodniowy odpoczynek.

 
Ostatnich kilka dni „Rajdu 3,6 s – Ekspedycja Jerozolima" to zmagania nie tylko z ogromnym wysiłkiem fizycznym, ale i chorobami oraz mocno osłabionymi morale. Jednym z ostatnich dramatycznych wysiłków było pokonanie długiego na 30 km i wysokiego na prawie 1000 m podjazdu pod Jerozolimę (pielgrzymi wyjechali z depresji -418 m p.p.m. przy Morzu Martwym).

Obecnie rowerzyści mimo nagromadzonego zmęczenia czują się dobrze. Nagrodą za ich wysiłki jest tydzień fizycznej regeneracji w Jerozolimie i masa duchowych wrażeń. Bohaterowie rajdu wracają do Polski 24.09 samolotem z Tel Avivu. Oficjalne przywitanie grupy nastąpi w niedzielę w ramach festynu dożynkowego w Kokotku. Więcej informacji i program festynu znajdują się na oficjalnej stronie rajdu www.ekspedycjajerozolima.pl i na www.kokotek.pl . Zapraszamy!

Za: www.oblaci.pl