Home WiadomościArchiwum Oblaci NMP – Lubliniec: jubileusz 100-lecia o. Alfreda Rozynka OMI

Oblaci NMP – Lubliniec: jubileusz 100-lecia o. Alfreda Rozynka OMI

Redakcja
12 grudnia odbyła się główna uroczystość obchodu jubileuszu 100 lecia O. Alfreda Rozynka OMI. O. Alfred urodził się 10.12.1910 r. w Niałku k. Wolsztyna. W jego rodzinie było 21 rodzeństwa z jednych rodziców. W tym najstarsza siostra zakonnica i dwóch oblatów.

 
O. Alfred świecenia otrzymał w 1936 r. Pracował jako misjonarz chociaż też był proboszczem w Łebie. Kilka razy był superiorem, m.in. na Św. Krzyżu. W wieku 90 lat czynnie posługiwał wiernym, jeździł na zastępstwa i odpusty. O. Alfred to człowiek głębokiej wiary i pełen pogody ducha. Receptę na długowieczność pokłada w tym, by „we wszystkim był umiar".

W piątek w dzień 100 urodzin w kasplicy domowej została odprawiona Msza św. koncelebrowana przez wspólnotę z udziałem Jubilata. W niedzielę odbyły się uroczystości zewnętrzne w kościele parafialnym. O godz. 11.30 odbyła się Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Bpa Jana Wieczorka Ordynariusz gliwickiego. W koncelebrze stanął O. Prowincjał Ryszard Szmydki, Jubilat, 18 oblatów i proboszcz z paraf. św. Mikołaja. Kazanie wygłosił O. Józef Niesłony. Na jubileusz przyjechali także bracia zakonni i dwaj nowicjusze ze Św. Krzyża. Kościół wypełniony był po brzegi wiernymi. Uroczystość uświetniła oprawa muzyczna w wykonaniu miejscowej orkiestry. Delegacje państwowe i parafialne składały życzenia. Życzenia od Premiera RP Ojcu Alfredowi wręczył Burmistrz Edward Maniura. Na końcu Jubilat w kilku zdaniach podziękował wszystkim za co zebrani nagrodzili go gromkimi oklaskami. Po Mszy św. zasiedliśmy wraz z zaproszonymi gośćmi, aby dalej świętować. Na jubileusz przyjechała liczna rodzina Solenizanta oraz ostatni żyjący brat o. Alfreda 92-letni Józef Rozynek.

o. Bernard Briks OMI

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda