Home WiadomościArchiwum Oblaci NMP – Obra: spotkanie Komisji Misjonarskiej

Oblaci NMP – Obra: spotkanie Komisji Misjonarskiej

Redakcja
18 maja b.r. odbyło się w Obrze spotkanie Komisji Misjonarskiej Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów M. N. w składzie: o. Sebastian Wiśniewski, o. Jarosław Szotkiewicz i o. Piotr Furman.

 
Podczas spotkania Komisji doceniono wkład, jaki wnoszą w misjonarską formację ustawiczną coroczne zjazdy misjonarzy ludowych i rekolekcjonistów. Pozytywnie oceniono także ostatnią sesję, która miała miejsce w Krakowie w listopadzie ubiegłego roku. Ponadto opracowano temat i program najbliższego zjazdu misjonarzy ludowych, który odbędzie się w Obrze w dniach 15-17 listopada 2011 r. Ustalono, że tematyka poszczególnych konferencji podczas zjazdu będzie oscylowała wokół współczesnych problemów moralnych jako wyzwania dla posługi głoszenia słowa Bożego.

Podjęto również próbę dokonania ewaluacji aktualnego stanu misjonarki ludowej w Polskiej Prowincji oraz sformułowano konkretne postulaty dotyczące posługi słowa.
 
o. Sebastian Wiśniewski OMI

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda