Home WiadomościArchiwum Wietnam: siostry zagrożone eksmisją z Hanoi

Wietnam: siostry zagrożone eksmisją z Hanoi

Redakcja
Władze miasta Hanoi zagroziły eksmisją i rozbiórką budynków należących do zgromadzenia sióstr św. Pawła. Od kilku lat wietnamskie zakonnice wraz ze stołeczną kurią biskupią bezskutecznie domagały się zwrotu zagarniętego przez komunistów terenu z kompleksem budynków w centrum miasta.

 
Zgromadzeniu pozostawiono jedynie niewielki dom, w którym siostry zorganizowały centrum miłosierdzia dla ubogich. Mieści się w nim ośrodek pomocy dla dziewcząt w trudnościach, kuchnia dla ubogich, sierociniec dla niepełnosprawnych dzieci, zerówka, ambulatorium i kilka innych placówek. Praca ponad 100 sióstr jest niezwykle ceniona przez mieszkańców stolicy Wietnamu, ponieważ wykonywana jest bezpłatnie. Władze miejskie mają jednak inny pomysł na teren należący do katolickiego zgromadzenia. Źródła kościelne potwierdzają, że funkcjonariusze partyjni zajmują się spekulacją nieruchomościami i zamierzają zrobić dobry interes na wspomnianym terenie w Hanoi.

se/rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda