Home WiadomościArchiwum Oblaci NMP: Spotkanie na temat duszpasterstwa młodzieży i duszpasterstwa powołaniowego

Oblaci NMP: Spotkanie na temat duszpasterstwa młodzieży i duszpasterstwa powołaniowego

Redakcja
W dniach 19-24 listopada 2010 roku, w hiszpańskiej Maladze obradowała Europejska Komisja ds. Duszpasterstwa Młodzieży i Duszpasterstwa Powołań. Oblaci z większości europejskich jednostek administracyjnych modlili się i dyskutowali nad najważniejszymi tematami, związanymi z zadaniami komisji.

 
Ojciec Ismael Garcia przedstawił, jak postępują przygotowania do Oblackich Światowych Dni Młodych, które odbędą się przed Światowymi Dniami Młodych w Madrycie i będą miały miejsce właśnie w Maladze w przyszłe lato. Padły dalsze propozycje, podjęto również konkretne plany dotyczące programu spotkania młodzieży oblackiej z całego świata.

Rekolekcje dla europejskiej młodzieży odbyły się podczas tegorocznego lata w Marino we Włoszech. Dokonano również oceny tego czasu i postanowiono, aby tego typu rekolekcje odbywały się co trzy lata. Dla młodzieży była to dobra okazja do pogłębienia ich rozumienia charyzmatu oblackiego, przybliżenia im św. Eugeniusza de Mazenod, oraz stworzenia sieci kontaktów między młodymi z różnych części Europy. Komisja doceniła wkład w rekolekcje oo.: Franka Santucci i Fabio Bastoni.

Zaproszeni na spotkanie komisji goście to: Radny Generalny na Europę – o. Chicho Rois oraz Prowincjał Hiszpanii – o. Otilio Largo. Pomogli uczestnikom scalić ich idee i plany z celami całego Zgromadzenia.

Bartosz Madejski OMI

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda