Home WiadomościArchiwum Salezjanie – Sierra Leone : Autobus dla dzieci ulicy

Salezjanie – Sierra Leone : Autobus dla dzieci ulicy

Redakcja
Arcybiskup Freetown, bp Edward Tamba Charles, poświęcił “Don Bosco Mobil”, autobus, który będzie służyć dzieciom ulicy w zakresie pomocy medycznej, dostarczania żywności, odzieży i prowadzenia zajęć edukacyjnych. NGO “Don Bosco Fambul”, która kieruje tym salezjańskim projektem na rzecz dzieci ulicy, będzie obecna w najbardziej marginalnych miejscach Freetown.

 
Salezjanie z Freetown, poprzez NGO "Don Bosco Fambul", podjęli się realizacji projektu "Don Bosco Mobil", którego celem jest zapewnienie podstawowej opieki dzieciom z ulicy i z najuboższych obszarów miasta. Jest to możliwe dzięki współpracy z pracownikami sektora społecznego, członkami Duszpasterstwa Młodzieżowego, pielęgniarzami i prawnymi obrońcami praw dziecka.

Autobus jest wyposażony w różne materiały, zestawy pierwszej pomocy, gry, urządzenia do zabaw, a także projektor do wyświetlania filmów edykacyjnych dla  młodzieży. Realizacja tego projektu zapewni dzieciom i zagrożonej młodzieży dostęp do opieki sanitarnej, informacji na temat stosowania zasad higieny, ochrony zdrowia (HIV/AIDS…), opieki społecznej i duszpasterskiej.

Działacze społeczni i duszpasterscy współpracują także z innymi oddziałami "Don Bosco Fambul" i różnymi organizacjami, takimi jak szpitale i Unia Pomocy Rodzinie (Policja z Sierra Leone). Autobus będzie codziennie docierał do pięciu najuboższych dzielnic miasta: Susan`s Bay, Cline Town, Mabella, Hagan Street i Guardia Street.

Projekt zakłada cztery fazy: opieka osobista, opieka rodziny, praca duszpasterska i praca w sieci z innymi instytucjami (policja, szpitale i inne). Jest bardzo prawdopodobne, że praca ta zostanie włączona w zakres usług związanych z podstawową opieką społeczną i służbą Kościoła Katolickiego, jakie rząd Sierra Leone realizuje we współpracy z UNICEF-em i katolickimi placówkami misyjnymi.

Z drugiej strony, już w takiej formie, w jakiej jest obecnie realizowany, projekt "Don Bosco Fambul" proponuje bardzo istotne inicjatywy: program dla dzieci ulicy, łącznie z kształceniem zawodowym, ośrodki młodzieżowe i towarzyszenie w najtrudniejszych momentach życia.

 
ANS – Freetown
 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda