Oblaci ze św. Krzyża pojadą na targi pielgrzymkowe

Ojcowie oblaci ze Świętego Krzyża uczestniczyć będą w I Międzynarodowych Targach Miejsc Pielgrzymkowych w Rzymie w dniach od 15 do 17 stycznia.

Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego będzie jednym z pięciu ośrodków pielgrzymkowych z Polski reprezentowanych na targach w Watykanie. Oprócz klasztoru na Świętym Krzyżu, w Rzymie pokażą się także sanktuaria: Licheń, Jasna Góra, Kraków- Łagiewniki oraz Kalwaria Zebrzydowska.

Organizatorem targów jest watykańskie biuro pielgrzymkowe „Opera Romana”. Dla wystawców będą przeznaczone trzy hale wystawiennicze prezentujące: turystyczne biura pielgrzymkowe całego świata, wszystkie regiony włoskie z ich najciekawszymi sanktuariami, wreszcie najciekawsze światowe sanktuaria.

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zdecydował o finansowym wsparciu tego przedsięwzięcia. – To ogromna szansa dla promocji naszego regionu i zareklamowania jednego z najstarszych polskich sanktuariów – mówi KAI Władysław Burzawa, radny miasta Kielce, inicjator wyjazdu oblatów na targi.

za: www.niedziela.pl