Odpust adwentowy przy ul. Franciszkańskiej w Krakowie

Do niedzieli 21 grudnia na skwerze przy ul. Franciszkańskiej w Krakowie będzie można nabyć produkty klasztorne kilku zgromadzeń i zakonów i zjeść ciepły posiłek. W środę 10 grudnia rusza pierwszy w Polsce odpust adwentowy pod patronatem Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce.

Na specjalnych stoiskach sprzedawane będą zarówno artykuły spożywcze, opłatki wigilijne, jak i książki, dewocjonalia, płyty, kartki pocztowe i inne wytwarzane w klasztorach.

Oferta ta adresowana jest do mieszkańców Krakowa i turystów, którzy tym w okresie poszukują upominków świątecznych, a jej celem jest wspólna prezentacja artykułów klasztornych oraz umożliwienie wspólnotom zakonnym, zwłaszcza kontemplacyjnym znajdującym się obecnie w ogromnie trudnej sytuacji materialnej, pozyskania środków finansowych na utrzymanie i bieżące potrzeby.

W chwili obecnej potwierdzona już jest sprzedaż produktów ss. Dominikanek z Gródka w Krakowie, ss. Klaryski z Krakowa, ss. Sakramentek z Siedlec, ss. Benedyktynek z Jarosławia, wspólnoty „Chleb Życia” prowadzonej przez s. Małgorzatę Chmielewską, oo. Kapucynów z Krakowa, oo. Franciszkanów z Krakowa oraz Produkty Benedyktyńskie i artykuły pochodzące z klasztorów węgierskich.

„Wierzymy, że odpust spotka się z życzliwym przyjęciem odwiedzających, którzy kupując produkty klasztorne przyczynią się do wsparcia i łatwiejszego funkcjonowania wspólnot zakonnych, które czy to bezpośrednio, czy pośrednio wezmą w nim udział” – mówią organizatorzy.

„Wyrażam też nadzieję, że będzie ono pozytywnym wkładem rodzin zakonnych, zarówno męskich jak i żeńskich dla budowania chrześcijańskiej, przedświątecznej atmosfery, wśród mieszkańców Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa” – dodaje ks. Tomasz Sielicki TChr, przewodniczący KWPZM.

jms