Home WiadomościArchiwum Ojciec Jordan we Włocławku

Ojciec Jordan we Włocławku

Redakcja

Od ponad tygodnia w domu generalnym Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi we Włocławku jest prezentowana wystawa o słudze Bożym ojcu Franciszku Marii od Krzyża Jordanie, założycielu salwatorianów.

Na tablicach są przedstawione myśli ojca Jordana, jego życiorys i testament duchowy oraz akwarele – pejzaże z Bagna wraz z informacją o miejscowości Bagno i historią tamtejszego domu salwatorianów.

Tytuł wystawy – "Daleki czy bliski?" – jest zagadkowy. Okazuje się bowiem, że o. Jordan ma podobne myśli, pragnienia jak założyciel zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy sługa Boży bp Wojciech Owczarek. Zawołaniem – hasłem "bojowym" – bpa Owczarka i jego największym pragnieniem było: „Muszę zostać wielkim świętym”.

Właśnie podobieństwa między założycielami zgromadzeń zakonnych salwatorianów i sióstr wspólnej pracy zostały wyeksponowane w cytowanych na wystawie tekstach z duchowych notatek o. Jordana.

W dniach 15-21 lutego 2009 r. rekolekcje w domu generalnym Sióstr we Włocławku głosił ks. Jacek Wawrzyniak SDS, a salwatorianie ze wspólnoty seminaryjnej w Bagnie zostali poproszeni o wygłoszenie serii rekolekcji dla sióstr w najbliższych dwóch latach.

za: www.salwatorianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda