Home WiadomościArchiwum Ołtarzew: Pallotyńskie Spotkania Młodych 2008

Ołtarzew: Pallotyńskie Spotkania Młodych 2008

Redakcja

Pięciuset młodych ludzi z całej Polski uczestniczyło w ostatni weekend wakacji w Pallotyńskich Spotkaniach Młodych w Ołtarzewie k. Warszawy. Hasłem spotkania są słowa „Razem za Jezusem”.

Młodzi uczestnicy Pallotyńskich Spotkań razem modlili się, bawili i zawierali nowe znajomości. Przyjechali z całej Polski m.in. z Warszawy, Lublina, Gdańska i Sandomierza. Ich spotkanie rozpoczęło się od prezentacji poszczególnych wspólnot i inscenizacji nt. rozumienia tegorocznego hasła „Razem za Jezusem”. Następnie organizatorzy zaproponowali młodzieży spotkania tematyczne prowadzone przez specjalistów. Do wyboru były tematy: „Seks jest zbyt fajny, by uprawiać go przed ślubem”, „ Nie-bezpieczny internet”, „Jak mówić o Jezusie”, „Świat misji zagranicznych”, oraz „Szkoła tańca”.

Wieczorem uczestnicy wysłuchali konferencji wygłoszonej przez ks. Krzysztofa Marcyńskiego SAC z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, specjalistę w dziedzinie mediów, komunikacji i homiletyki.

Dla młodzieży wystąpił z koncertem rockowy zespół seminaryjny „A.I.D.G.” oraz zespół Full Power Spirit. Pierwszy dzień spotkania zakończył się modlitwą uwielbienia i sakramentem spowiedzi.

Sobotni program Spotkań rozpoczął się od medytacji prowadzonej przez siostry pallotynki. Młodzież spotkała się też z członkami Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego z Bielska-Białej. Ostatnim akcentem Pallotyńskich Spotkań Młodych 2008 będzie Msza św. celebrowana przez bp. Antoniego Długosza z Częstochowy.

Pallotyńskie Spotkania Młodych odbywają się na terenie Wyższego Seminarium Duchownego Księży Pallotynów w Ołtarzewie. W organizację spotkania zaangażowali się zakonnicy z obu polskich prowincji Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego oraz siostry pallotynki. Organizatorzy zapowiadają kontynuację spotkań. – Na przyszły rok też zapraszamy. Młodzież potrzebuje takich spotkań. Mamy nadzieję, że po powrocie do swoich środowisk podzielą się tym doświadczeniem i w przyszłym roku zabiorą ze sobą kolejne osoby – mówi ksiądz Marek Chmielniak SAC, odpowiedzialny za organizację Spotkań.

za: www.niedziela.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda