Home WiadomościArchiwum Oratorium miejscem ucieczki od bezradności

Oratorium miejscem ucieczki od bezradności

Redakcja

W ramach ogólnopolskiej Kampanii Społecznej na Rzecz Przeciwdziałania Krzywdzeniu Dzieci w Sali konferencyjnej Hotelu Rydzewski w Ełku 10 grudnia br. odbyła się Konferencja Regionalna pt. "Krzywdzenie i zaniedbywanie dzieci. Jak przeciwdziałać".

Wśród zaproszonych prelegentów znalazł się salezjanin ks. Paweł Sufleta, kierownik Oratorium św. Jana Bosko w Ełku z wykładem pt. "Oratorium miejscem ucieczki od bezradności", w którym przedstawił zasady działania salezjanów na rzecz dzieci i młodzieży, podkreślił aktualność sytemu prewencyjnego oraz potrzebę istnienia ośrodków takich jak oratorium.

W województwie warmińsko-mazurskim oprócz Ełku, oratoria salezjańskie funkcjonują w Olsztynie, Ostródzie, Sępopolu i Tolkmicku. Podkreślono wkład salezjańskich oratoriów w pomoc dzieciom i młodzieży poprzez wychowanie, edukację i ochronę przed różnymi formami wyrządzania krzywdy.

Konferencję z inicjatywy ministra pracy i polityki społecznej zorganizowali: urząd marszałkowski województwa warmińsko-mazurskiego, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej – Biuro ds. Uzależnień oraz urząd miasta w Ełku. Patronat nad konferencją objął marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas oraz prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz.

ks. Krzysztof Jakubowski SDB

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda