Home WiadomościArchiwum Oratorium Transitus na CD

Oratorium Transitus na CD

Redakcja
Zgodnie z wielowiekową tradycją, w wigilię uroczystości św. Franciszka, wierni spotykają się na nabożeństwie zwanym "Transitus" („Przejście"). Upamiętnia ono śmierć Biedaczyny z Asyżu, który zmarł w nocy 3 października 1226 r.

 
Równo rok temu w ramach ogólnopolskich obchodów 800-lecia zatwierdzenia Reguły św. Franciszka, 3 października 2009 roku na Rynku Głównym w Krakowie odbyła się premiera oratorium o życiu i śmierci św. Franciszka z Asyżu „Transitus" autorstwa Joachima Mencla i Beaty Mencel. W spektaklu brało udział ok. 80 artystów m. in. Jorgos Skolias (jako św. Franciszek), Natalia Niemen (Pani Miłość), Mate.O (Brat Pokój), Basia Włodarska (Siostra Cierpliwość) i Kasia Grygiel (Pani Ubóstwo). Wydarzenie to zostało objęte honorowym patronatem: J. E. Stanisława Kardynała Dziwisza – Arcybiskupa Metropolity Krakowa, Jacka Majchrowskiego – Prezydenta Miasta Krakowa oraz Marka Nawary – Marszałka Województwa Małopolskiego.

Podczas tego wyjątkowego wieczoru został zarejestrowany materiał muzyczny. Już niebawem, w listopadzie, ukaże się płyta CD z zapisem audio tego pamiętnego koncertu oraz pięciominutowym plikiem video przypominającym niektóre fragmenty oratorium.  

za: INSPIRAFON

Więcej na: www.kapucyni.pl (zdjęcia)

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda