Orioniści: 10 marca 2011 r odszedł do Pana ks. Maciej Mrotek

Pragnę przekazać wiadomość, że Pan powołał do siebie naszego kolejnego młodego współbrata: Maciej (Mattia) Mrotek. Zmarł o godzinie 10, tego ranka, 10 marca 2011 r., w szpitalu w Kaliszu, gdzie został pilnie przyjęty w poniedziałek wieczorem z powodu silnych bólów. Natychmiast rozpoznano niewydolność trzustki i zaburzenia czynności wątroby; po przyjęciu na oddział intensywnej terapii nastąpiła niewydolność nerek i problemy z oddychaniem, potem zmarł. Miał 37 lat.

 
Maciej Mrotek urodził się 21 listopada 1973 roku we Włocławku. Złożył pierwszą profesję 8 września 1995. Po studiach filozoficzno – teologicznych w Zduńskiej Woli (1997-2002), odbył tyrocynium w Santa Maria La Longa (1998-1999). W Polsce zakończył studia teologiczne, składając profesję wieczystą, z czwartym ślubem szczególnej wierności papieżowi, 22 października 2000 r., został kapłanem 25 maja 2002 r. Po święceniach kapłańskich pracował jako wikariusz w katecheta w Parafii Najświętszego Serca Jezusa we Włocławku. W roku 2004, przeszedł do Centrum Księdza Orione w Kaliszu, najpierw jako ekonom a od 2005 r. jako dyrektor. Od roku 2009 był radcą prowincjalnym, i uczestniczył w ostatniej Kapitule Generalnej w Ariccia w 2010.

W ubiegłym tygodniu opłakiwaliśmy śmierć ks. Franco Galizia, 43 lata, Włocha. Teraz umiera nam, ks. Maciej, Polak w wieku 37 lat, energiczny, przedsiębiorczy. Co wam mogę powiedzieć, drodzy współbracia? Udałem się prosić o wiarę i słowa do ks. Orione, i jednoczę się z nim.

To wielka udręka, sed Dominus dedit, Dominus abstulit: sit nomen Domini benedictum. Niech się dzieje wola Pana! Niech zawsze będzie błogosławiony Pan, błogosławiony w życiu i błogosławiony w śmierci! Oto jak śmierć może nas zaskoczyć w każdej chwili, w sposób niespodziewany. Ona nie patrzy na młodość, ani na siłę charakteru, ale przychodzi, tamquam fur, jak złodziej, w chwili, w której najmniej jej się spodziewamy.

Pan nawiedził nasze Zgromadzenie: adorujmy go i módlmy się! Jeżeli, synowie moi, módlmy się i wytrwajmy w naszym świętym powołaniu, i bądźmy czujni z zapalonymi lampami w ręku, zawsze w oczekiwaniu.

Dla mnie i dla was, ta niespodziewana śmierć, jest głośnym głosem Boga. Głosem, który zachęca nas nie tylko do pokłonienia się z szacunkiem czoła, do umartwienia i wielbienia nieprzeniknionych planów Pana, ale głosem, który przychodzi aby nami potrząsnąć abyśmy zaangażowali do życia zakonnego cnót i świętych. Tego Bóg oczekuje ode mnie i od was. (Lettere I, 154-157).

Módlmy się za ks. Maciej Mrotka. Bądźmy blisko jego zbolałych krewnych i współbraci w Polsce. Módlmy się i adorujmy. Wczoraj w Środę Popielcową, pochylaliśmy głowy i słyszeliśmy słowa Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. Śmierć ks. Macieja przynosi nam ten apel z nową prawdą.

Stańmy obok Jezusa, któremu się konsekrowaliśmy, który zwyciężył walkę między życiem a śmiercią. Naprzód pełni ufności. Pan nie zabiera nigdy radości swoim dzieciom, aby nie przygotować innej pewniejszej i większej.

W jedności ks. Flavio Peloso

 

 
Uroczystości pogrzebowe śp. Ks. Macieja Mrotka FDP:

– Poniedziałek 14 marca 2011 o godz. 18.00 – czuwanie modlitewne w kaplicy w Centrum Księdza Orione w Kaliszu przy ul. Kościuszki 24.

– Wtorek 15 marca o godz. 10.00 Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym Parafii Opatrzności Bożej w Kaliszu przy ul. Polnej 8.

– Wtorek 15 marca 2011 o godz. 15.00 Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym Parafii św. Antoniego w Zduńskiej Woli przy ul. Łaskiej 88. Następnie odprowadzenie na cmentarz.

Requiescat in pace