Home WiadomościArchiwum Orioniści: 23 pażdziernika na Lindleya 12

Orioniści: 23 pażdziernika na Lindleya 12

Redakcja
W sobotę 23 października w kościele Dzieciątka Jezus, parafii św. Alojzego Orione w Warszawie odbyło się kolejne, comiesięczne modlitewne spotkanie ekumeniczne. Temat główny Spotkania – MATKA TERESA – NADZIEJĄ WSPÓŁCZESNOŚCI, nawiązywał do setnej rocznicy urodzin Błogosławionej.

 
Spotkaniu przewodniczył ks. bp Zbigniew Kamiński, z Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego. Swoją obecnością zaszczycił wszystkich nas konsul Ambasady Macedonii w Polsce Orse Dialewski. Z okazji w 1. rocznicy kanonizacji abp Zygmunta Szczęsnego Felińskiego s. Wanda Mikicka – mistrzyni Nowicjatu Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi wraz z nowicjuszkami podzieliła się radością i charyzmatem Świętego. Jak zwykle zawsze z radością uczestniczyli w Spotkaniu wierni z rożnych Kościołów Chrześcijańskich. Podczas Spotkania Pani Danuta Baszkowska z mężem Zbigniewem podzielili się radością z otrzymania listu, jaki skierował do nich Radca Generalny Zgromadzenia Orionistów ks. Achille Morabito z okazji Złotego Jubileuszu – 50 rocznicy związku małżeńskiego. W liście podziękował również za współpracę z naszym Zgromadzeniem na polu ekumenicznym. Modlitewne spotkania ekumeniczne organizowane przez Stowarzyszenie Pokoju i Pojednania *EFFATHA* we współpracy z Warszawskim Oddziałem Polskiej Rady Ekumenicznej odbywają się w kościele Dzieciątka Jezus przy ul. Lindley 12 od 2002 roku.

Za: www.orionisci.rel.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda