Home WiadomościArchiwum Pallotyni: Dzień beatyfikacji Jana Pawła II na Krzeptówkach

Pallotyni: Dzień beatyfikacji Jana Pawła II na Krzeptówkach

Redakcja
W sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w sposób bardzo uroczysty uczczono beatyfikację Jana Pawła II.
Przygotowaniem do tej wyjątkowej chwili była najpierw 9-tygodniowa nowenna, w czasie której rozważane było nauczanie Ojca Świętego z papieskich pielgrzymek do ojczyzny, a następnie triduum, które prowadził ks. Czesław Parzyszek SAC. W wigilię Niedzieli Miłosierdzia o godz. 21:00 rozpoczęło się czuwanie, zakończone Mszą św. o północy.

 
W dniu beatyfikacji w Parku Fatimskim wierni z Zakopanego oraz pielgrzymi z całej Polski na specjalnym telebimie mogli oglądać transmisję z Watykanu. Mimo deszczowej pogody chętnych do wspólnego oglądania transmisji było bardzo wielu. Ponieważ nie wszyscy mogli dostać się do parku, przekaz telewizyjny był emitowany także w kościele.

O godz. 17.00 w Sanktuarium została odprawiona Msza św., której przewodniczył J.E. ks. kard. Stanisław Nagy, przyjaciel bł. Jana Pawła II. Ks. Kardynał w wygłoszonym kazaniu przypomniał o bogatym dziedzictwie, jakie przekazał w swoim nauczaniu nowy Błogosławiony.

Mówił także o związkach Jana Pawła II z Zakopanem i Tatrami oraz o Jego miłości do tej ziemi. Podczas Eucharystii ks. kard. Stanisław Nagy dokonał poświęcenia nowego ołtarza ku czci Błogosławionego Jana Pawła II oraz instalacji Jego relikwii.

Po Mszy św. miało miejsce nabożeństwo majowe i koncert w wykonaniu Witolda Zalewskiego, organisty Królewskiej Katedry na Wawelu oraz Mieszanego Chóru Katedry Wawelskiej.

Ks. Michał Kiersnowski SAC,
Zakopane

Za: www.pallotyni.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda