Home WiadomościArchiwum Pallotyni: Nowa strona internetowa sanktuarium Matki Bożej Pokoju

Pallotyni: Nowa strona internetowa sanktuarium Matki Bożej Pokoju

Redakcja
Powstał nowy portal internetowy prezentujący Bazylikę Matki Bożej Pokoju w Yamoussoukro w Wybrzeżu Kości Słoniowej., w której posługują polscy Pallotyni. Dzięki zamieszczonej mapie na naszej witrynie www.ndpbasilique.org można dokładnie zlokalizować miejsce, w którym znajduje się ten niewątpliwie najsłynniejszy obiekt Wybrzeża Kości Słoniowej.

 
Przeglądając kolejne strony można zapoznać się z historią bazyliki, okolicznościami, w jakich doszło do budowy i konsekracji świątyni ofiarowanej Stolicy Apostolskiej przez śp. prezydenta Félixa Houphouët-Boigny.

W kolejnych stronach, poprzez wirtualne zwiedzanie budynku podziwiać można nie tylko budowlę repliki bazyliki watykańskiej zrealizowanej przez architekta Pierre’a Fakhoury, ale również poznać przesłanie bazyliki, oglądając wspaniałe witraże przedstawiające afrykańskie i chrześcijańskie motywy tworzące historię zbawienia.

Strona adresowana jest do osób kochających modlitwę i pragnących poznać orędzie skierowane do każdego pielgrzyma. Do obejrzenia witryny zapraszamy również osoby interesujące się architekturą i sztuką. Odwiedzający stronę, mogą przesłać wiadomości, pozdrowienia lub inne uwagi dotyczące witryny wpisując się do księgi gości. Zapoznać się można z zasadami organizacji i funkcjonowania struktur bazyliki. Kolejnym zadaniem strony jest zamieszczanie informacji o bieżących wydarzeniach i zamieszczanie ważnych informacji dla pielgrzymów, którzy chcieliby odwiedzić bazylikę.
 
Za: InfoSAC 03/10/2010 [30]

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda