Home WiadomościArchiwum Pallotyńskie Spotkanie Młodych 2008

Pallotyńskie Spotkanie Młodych 2008

Redakcja

Inscenizacje, warsztaty tematyczne, koncerty muzyki chrześcijańskiej oraz wspólne modlitwy to główne punkty II Pallotyńskich Spotkań Młodych, które w dniach 29-30 sierpnia odbędą się na terenie Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (SAC) w Ołtarzewie koło Ożarowa Mazowieckiego.

"Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, które już kolejny rok z rzędu gromadzi młodzież i opiekunów z związanych z duszpasterstwem parafialnym oraz ze szkołami i wspólnotami prowadzonymi przez Pallotynów i Pallotynki w Polsce" – informują organizatorzy Spotkań, pallotyni z Prowincji Chrystusa Króla (Warszawskiej).

Mimo, że na spotkanie zaproszona jest głównie młodzież z pallotyńskich szkół i ośrodków, formuła dwudniowej imprezy posiada charakter otwarty dla młodzieży wszystkich szkół gimnazjalnych i licealnych, która po zgłoszeniu lub pod opieką swoich duszpasterzy pragnie w nim wziąć udział.

Tegorocznym hasłem Spotkania są słowa „Razem za Jezusem”. Pomocą w owocnym przeżyciu wspólnych chwil, będą inscenizacje, warsztaty tematyczne, koncerty oraz wspólna modlitwa.

Wieczorem pierwszego dnia odbędzie się koncert zespołu Full Power Spirit. Spotkanie zakończy się w sobotę 30 sierpnia o godz. 11.30 uroczystą Eucharystią, której przewodniczyć będzie bp Antoni Długosz.

Udział w ołtarzewskim spotkaniu jest bezpłatny. Dla uczestników zapewnione będą cztery posiłki oraz miejsce do spania. Będzie możliwość rozbicia namiotów albo skorzystania z sal w szkole i na plebanii, dlatego koniecznie należy zabrać ze sobą karimaty i śpiwory.

Organizatorzy oczekują na liczny udział młodzieży nie tylko ze środowisk pallotyńskich. Zgłoszenia można kierować na adres:

Ks. Marek Chmielniak SAC
Wyższe Seminarium Duchowne SAC
ul. Kilińskiego 20, Ołtarzew
05-850 Ożarów Mazowiecki
tel. (0) 22 722 10 24.
e-mail: [email protected]

za: www.ekai.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda