Home WiadomościArchiwum Pamięci Jana Pawła II – koncert w Nowym Jorku

Pamięci Jana Pawła II – koncert w Nowym Jorku

Redakcja
“Do Not Quench The Spirit” (“Ducha Nie Gaście”). Pod takim tytułem-hasłem odbył się rocznicowy koncert upamiętniający odejście Jana Pawla II.


To już 4 lata jak odszedł nasz ukochany Ojciec Święty. W kolejną smutną rocznicę Polonia nowojorska a także osoby, ktorym wciąż jest bliski Jan Paweł II i jego przesłanie do wiernych, spotkała się na koncercie w katedrze św. Patryka na Manhattanie.

Koncert zorganizowany został przez Polski Konsulat Generalny w Nowym Jorku. Na program zlożyły się utwory organowe Jana Sebastiana Bacha, Cesara Franka, Henry Muleta i Leona Boëllmana. Wykonawcą utworów organowych był Wojciech Różak, absolwent Katowickiej Akademii Muzycznej. Słowa Jana Pawła czytał Paul Savior, amerykański aktor z polskim rodowodem. Dziadek Paula przyjechał do Ameryki na początku XX wieku, ze Lwowa.

W trakcie koncertu słuchacze trzymali w dłoniach zapalone świece. Blask tych świec przypominał mi czuwanie wiernych podczas ostatnich dni Jana Pawła II.

Katedra św. Patryka jest jednym z obiektów, który odwiedzaja turyści z całego świata. Również podczas naszego koncertu widać było turystów przemykających bocznymi nawami katedry. Zauważyłam, że atmosfera koncertu powoli udzielała się i zwiedzajacym, którzy zaczęli dołączać do grona zasłuchanych gości.

Za rok znów spotkamy się na kolejnej rocznicy śmierci Jana Pawła II.

Danuta Polańska Langowska
Nowy Jork, USA

Więcej na stronie Biura Prasowego Jasnej Góry.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda