Home WiadomościArchiwum Wronki: 4 rocznica śmierci Jana Pawła II

Wronki: 4 rocznica śmierci Jana Pawła II

Redakcja

W rocznicę odejścia Sługi Bożego Jana Pawła II, we franciszkańskim kościele klasztornym we Wronkach, wierni modlili się o rychłą beatyfikację Papieża Polaka.

Czuwanie w intencji rychłej beatyfikacji i kanonizacji Ojca Świętego rozpoczęło się o godzinie 20:00.

Podczas nabożeństwa przedstawiciele FRA i III Zakonu przybliżali zgromadzonym wiernym nauczanie Ojca Świętego – zwłaszcza Jego przemówienia związane z Ojczyzną oraz modlitwy skierowane do św. Franciszka z Asyżu.

Oprawę muzyczną i śpiew religijnych pieśni, pod batutą braci kleryków, wykonywała schola utworzona z wronieckiej młodzieży gimnazjalnej ze szkoły im. Herberta. Po odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego, około godz. 21.15, w eskorcie policyjnych radiowozów, uczestnicy czuwania, z modlitwą na ustach, udali się pod pamiątkową tablicę powstałą jako wyraz wdzięczności mieszkańców Wronek za pontyfikat wielkiego Polaka.

W oczekiwaniu na chwilę przejścia Jana Pawła II do domu Ojca wszyscy wierni, przez kilka minut, modlili się w całkowitym skupieniu. O godz. 21:37 rozległ się głos strażackich syren oznajmiających miastu tę pamiętną chwilę. Na koniec czuwania o. Augustyn OFM udzielił wiernym Bożego błogosławieństwa.

Więcej na stronie www.franciszkanie.net.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda