Pantomima wielkopostna na Manhattanie

W parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie 21 marca br. młodzież z Odnowy w Duchu Świętym „Lew Judy”, przygotowała i zaprezentowała wiernym pantomimę wielkopostną.

Polonijna młodzież, która gromadzi się przy jedynej polskiej parafii na Manhattanie, przez swój trud i zaangażowanie pragnie budować cywilizację miłości, której fundamentem jest Ewangelia Jezusa Chrystusa.

Jedną z grup, która funkcjonuje przy parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika, jest młodzież z Odnowy w Duchu Świętym „Lew Judy”. Osoby z tej grupy przygotowały widowisko, w którym treść jest przekazywana za pomocą gestów, ruchów, i niekiedy także mimiki. Pantomima przedstawiała drogę zbawienia człowieka od stworzenia świata, przez zbłądzenie, które powoduje grzech. Jednak ostatecznym celem człowieka jest zjednoczenie z Jezusem w udziale w Jego zwycięstwie nad złem.

W przedstawieniu wystąpiło osiem osób przy wspaniałej muzyce i śpiewie grupy Efatha, która posługuję w Odnowie w Duchu Świętym. Pantomima jako sztuka tkwi w tańcu i teatrze, zatem rzeczywistości bliskiej młodemu człowiekowi.

o. Michał Czyżewski

Więcej informacji na stronie Biura Prasowego Jasnej Góry.