Home WiadomościArchiwum Parafie online – projekt jezuickiego portalu deon.pl – zaproszenie do współpracy

Parafie online – projekt jezuickiego portalu deon.pl – zaproszenie do współpracy

Redakcja
Wielebni Ojcowie i Księża Proboszczowie! Drodzy Ojcowie i Księża Duszpasterze! Jestem jezuitą i pracuję dla wydawnictwa WAM w Krakowie. W ubiegłym roku ruszył nowy portal społecznościowo-informacyjny DEON.pl (www.deon.pl), który prowadzę. Portal należy do wydawnictwa, ale jest dziełem apostolskim Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego.

 
Portal adresujemy przede wszystkim do odbiorców w wieku 25-55 lat, ale praktyka pokazuje, że wszyscy, którzy go odwiedzają, znajdują w nim coś dla siebie z bieżących informacji z Polski, ze świata, z działu Inteligentne Życie oraz z życia Kościoła.
 
Chcemy, by portal informował o tym co istotne, wspierał dobre inicjatywy, oraz promował to, co dobre w Kościele. Stawiamy na nowoczesną technologię ufając, że udostępnione przez nas narzędzia (tworzenie profili, dodawanie artykułów, tworzenie galerii, komentowanie, toczenie dyskusji w grupach tematycznych) zachęcą wielu użytkowników do współtworzenia portalu DEON.pl.
 
Tym listem chciałbym serdecznie zaprosić Was do włączenia się w budowanie bazy danych polskich parafii, parafii polonijnych oraz parafii prowadzonych przez polskich misjonarzy. Od Proboszcza wymagalibyśmy jedynie zatwierdzenia administratora strony internetowej parafii, który się do nas zgłosi.
 
Jest to inicjatywa całkowicie nieodpłatna, opiera się na dobrej woli lokalnych duszpasterzy oraz chęciach uzdolnionych internetowo parafian. Ta inicjatywa pozwoli dobrze zaprezentować Waszą parafię zakonną w całej Polsce.
 
Wystarczy wejść na www.deon.pl i zapoznać się z naszym prostym i intuicyjnym systemem. Nasz katalog może służyć jako strona internetowa parafii, ale nie zastępuje istniejących oficjalnych stron parafii. Zapewniam, że dzięki obecności na DEON.pl, Wasza parafia będzie prezentowana w przejrzysty sposób wraz z ogłoszeniami i zdjęciami, będzie łatwa do odnalezienia w Internecie, oraz pozwoli na bycie w kontakcie z parafianami.
 
Serdecznie zachęcam do zapoznania się z akcją Parafia WWW Sieci (www.deon.pl/parafie-koscioly/), oraz przyłączenia się do pozostałych kilkunastu tysięcy parafii, które rozpoczynają swoja działalność na DEON.pl.Licząc na Waszą przychylność informuję, że do Proboszcza należy ostateczne zdanie przy mianowaniu administratora Parafii WWW Sieci.
 
Z poważaniem i serdecznością,
Artur Demkowicz SJ

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda