Home WiadomościArchiwum Paragwaj: IX Kongres Duchowości Michalickiej

Paragwaj: IX Kongres Duchowości Michalickiej

Redakcja
W dniach 16-17 lipca br. wiceprowincji paragwajsko-argentyńskiej odbył się IX Kongres Duchowości Michalickiej, w którym wzięło udział blisko stu uczestników, którzy pochylali się w swych rozważaniach nad cnotą miłości w życiu bł. ks. Bronisława Markiewicza. Zdanie przewodnie całego Kongresu brzmiało: "Błogosławiony Bronisław Markiewicz świadek miłości na nasze czasy". Gospodarzem spotkania było Wyższe Seminarium Duchowne naszego Zgromadzenia, mieszczące się w paragwajskim Ñemby.

 
W większości młodzi ludzie przybyli z Natalicio Talavera, Dr. Bottrell, Ñemby, Posadas i Morón i z wielką radością uczestniczyli w codziennej Eucharystii, adoracjach Najświętszego Sakramentu, pracach w grupach. Z uwagą wysłuchali konferencji, głoszonych przez ks. Kazimierza Rachwała i ks. Gustavo Raffa, który czuwał nad prawidłowym przebiegiem całego wydarzenia. Oczywiście nie zabrakło spotkań przy mate i tereré, wspólnych śpiewów, tańców oraz poczucia michalickiej wspólnoty.

Wojciech Kapusta CSMA

Za: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda