Home WiadomościArchiwum Partyjne bojówki napadły na redemptorystów

Partyjne bojówki napadły na redemptorystów

Redakcja

Do kolejnego napadu partyjnych bojówek na obiekt kościelny doszło minionej nocy w Hanoi. Jak informuje agencja Vietcatholic w sobotę o godz. 22 do klasztoru redemptorystów w stolicy Socjalistycznej Republiki Wietnamu przybył przedstawiciel władz dzielnicowych, prosząc o pilne spotkanie.

W tym czasie bojówki napadły i sprofanowały kaplicę św. Gerarda. Zdaniem subprzeora tamtejszego klasztoru, wizyta miała odwrócić uwagę zakonników od napadu na kaplicę.

Jak donoszą źródła kościelne wszystko wskazuje na to, że napastnicy koordynowali swe działania z instancjami partyjnymi. Udało ich się wyprzeć dzięki pomocy parafian, którzy na głos dzwonów stanęli w obronie Kościoła. Napadowi i profanacji przyglądali się biernie funkcjonariusze partyjni oraz policja. Od niemal 15 lat stołeczni redemptoryści bezskutecznie domagają się zwrotu swej własności. Zdaniem obserwatorów incydenty antykościelne są przejawem konfliktów w obrębie wietnamskiego kierownictwa partyjnego.

za www.niedziela.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda