Home WiadomościArchiwum Zespół Wawele charytatywnie w Częstochowie

Zespół Wawele charytatywnie w Częstochowie

Redakcja

W Filharmonii Częstochowskiej 16 listopada wieczorem odbył się koncert charytatywny zespołu „Wawele”. Dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony będzie na rzecz Domu i Ośrodka Wychowawczego dla Chłopców im. św. Stanisława Kostki w Częstochowie prowadzonego przez Siostry Obliczanki.

Podczas koncertu „Wawele” zaśpiewali swoje największe przeboje, m. in. „ Dom, który czeka…”, „ Zaczarowany fortepian”, „ Przyjedź tu”, Kacaraba”, „Nie szkoda róż”, „Biały latawiec”.

Ośrodek wychowawczy „Dom dla Chłopców” im. Św. Stanisława Kostki w Częstochowie istnieje już ponad 100 lat. Prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza III Zakonu Św. Franciszka z Asyżu (Obliczanki). W „Domu” przebywa ponad 50 chłopców.

– Nasz koncert po dwudziestu latach w Częstochowie, która zajmuje ważne miejsce na mapie Polski jest w pewien sposób spełnieniem pragnienia by nieść dzieciom radość i pomoc. Jako kawaler „Orderu Uśmiechu” dobrze wiem co znaczy uśmiech, gdy niesie się pomoc innym. Często gramy charytatywnie, by pomagać innym. To dlatego nasze piosenki niosą serce i ducha. – powiedział „Niedzieli” Jan Wojdak lider zespołu.- Zawsze chcemy aby nasze piosenki pokazywały nas od dobrej strony, jako dobrych ludzi. Dlatego również dbamy o dobre i głębokie, mające coś do powiedzenia teksty- dodał Jan Wojdak.

Patronat honorowy nad koncertem objęli bp Jan Wątroba, biskup pomocniczy częstochowski i prezydent Częstochowy, Tadeusz Wrona. Inicjatorami koncertu byli s. Łucja Niewińska, dyrektor Domu im. św. Stanisława Kostki w Częstochowie i ks. dr Paweł Maciaszek.

– Zespół „Wawele” pokazał nam jak rozmnażać talenty i spełniać marzenia. Dzięki temu wspaniałemu koncertowi dzieci będą mogły spełnić swoje marzenie o domu- powiedział na zakończenie koncertu bp Jan Wątroba.

Zespół muzyczny „Wawele” powstał w 1972 r. w Krakowie. W latach 1978-1980 „Wawele” przewodziły plebiscytom przebojów „Lata z Radiem”, z takimi utworami jak m. in. "Biały latawiec", "Nie szkoda róż", "Zostań z nami melodio". Zespół występował m. in. na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

za www.niedziela.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda