Home WiadomościArchiwum Paulini: Adwentowy czas zatrzymania na Manhattanie

Paulini: Adwentowy czas zatrzymania na Manhattanie

Redakcja
Rekolekcje Adwentowe w paulińskiej parafii Św. Stanisława BM na Manhattanie odbyły się w dniach 12-14 grudnia.
Adwent to czas zasłuchiwania się w słowa proroków, których Bóg stawia na naszej drodze życia, aby prostować, zmieniać i naprawiać często bardzo pokręcone drogi naszego życia. Nam w tym roku Bóg dał o. Arnolda Chrapkowskiego, wikariusza generalnego paulińskiego zakonu na ten błogosławiony czas adwentowego zatrzymania.

 
Ojciec rekolekcjonista przeprowadzał nas po trzech rzeczywistościach, jakie wybrał na ten czas parafialnych rekolekcji – ja, rodzina, Kościół.

„Bóg przychodzi w każdej chwili. Mówią o tym mistycy. Można zapytać: czy zauważasz Jego nadejście? Przychodzi do ciebie w delikatnych impulsach twego serca. Puka do twych drzwi. Pragnie wejść do ciebie. Jednak być może jesteś zbytnio zajęty samym sobą, tak, że nie słyszysz Jego pukania. Gdy jesteś u siebie w domu, gdy jesteś w dobrym kontakcie z samym sobą, wtedy możesz usłyszeć Jego pukanie i zaprosić Go do siebie. Gdy wejdzie do twego serca, wtedy będziesz uratowany, wtedy zostaniesz uwolniony od wyobcowania, od swego rozdarcia, wtedy odkryjesz nową szansę dla samego siebie, wtedy będziesz wiedział, kim jesteś – mówił o. Arnold Chrapkowski – Okres Adwentu zaprasza cię, byś wszedł do samego siebie, by mógł do ciebie przyjść Chrystus, w każdej chwili, ale także na końcu czasów; gdy skończy się twój czas, Chrystus przyjdzie do ciebie w swojej chwale, byś ty na zawsze był w Nim i w sobie samym, gdy dotrzesz do kresu twoich poszukiwań".

o. Dominik Libiszewski

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda