Home WiadomościArchiwum Dominikanie: XI Wigilia Starego Miasta w Lublinie

Dominikanie: XI Wigilia Starego Miasta w Lublinie

Redakcja
Już po raz jedenasty dominikanie w Lublinie organizują w dniach 18 i 19 grudnia Wigilię Starego Miasta. W programie msza św., kiermasze, wspólne dekorowanie choinek, jasełka, koncerty i wiele innych atrakcji.

 
Wystarczy znaleźć się na starówce Lublina, w tych dniach będzie ona tętnić wyjątkowym życiem. Wigilia Starego Miasta, wyjątkowe spotkanie, które swoje początki ma już ponad dekadę temu, z roku na rok w szczególny sposób ożywia serce Lublina. Rytm życia i klimat miejsca zawsze wyznaczają jego mieszkańcy, dlatego takie szczególne znaczenie dla tej najstarszej części miasta ma Bazylika Św. Stanisława i dominikański klasztor.

Bazylika i klasztor przechodzą remont, dlatego w tym roku wigilijne spotkanie rozpocznie się już 18 grudnia – kiermasz ciast, kawiarenka i kiermasz świąteczny będą działały już w sobotę, a dochód zostanie przeznaczony właśnie na remonty. Niedziela – 19 grudnia – to czas, w którym każdy, spośród bardzo bogatego planu, wybierze coś, co go zainteresuje. W organizację i pomoc w tym wydarzeniu co rok włącza się około stu podmiotów – od zespołów i sztukmistrzów przez szkoły aż do podmiotów gastronomicznych.

Jak będzie? Miejmy nadzieję, że jeszcze piękniej niż w ubiegłych latach! Urokliwe lubelskie uliczki, na których całe mnóstwo choinek ubiorą mieszkańcy (szkoły, dzieci, organizacje). Msza Święta w Bazylice. Kolędnicy i Aniołowie rozdający drobne upominki dzieciom. Program artystyczny na trzech scenach – koncerty, śpiewanie kolęd. Pokazy i sztukmistrzowie. Później – Wigilijna wieczerza…

Wigilia Starego Miasta na lubelskiej starówce, poprzez jedność i radość tworzenia wspólnoty otworzy na jeszcze głębsze przeżywanie Tajemnicy Wcielenia. Ten czas to przede wszystkim wyjątkowe spotkanie, na które zaproszeni są wszyscy, bo Bóg narodzi się dla wszystkich bez wyjątku. Każdy z uczestników jest prawdziwą wartością tego spotkania. Razem ożywimy serce miasta i jak różnorodne ozdoby na choince powodują, że staje się piękna, tak wszyscy, którzy wezmą udział w Wigilii dodadzą jej wyjątkowości.

Z pewnością – serce miasta będzie bić tego dnia jeszcze mocniej – wystarczy przyjść!

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda