Home WiadomościArchiwum Pierwsza Kapituła Namiotów w Panewnikach

Pierwsza Kapituła Namiotów w Panewnikach

Redakcja

Pod hasłem: „Uczyńmy naszą modlitwę piękną” odbywa się Kapituła Namiotów w Prowincji Wniebowzięcia NMP w Katowicach-Panewnikach. Kapituła rozpoczęła się o godz. 9.00 Uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem Ministra Prowincjalnego o. Edrasza Biesoka.

Na spotkanie do Panewnik przybyło 120 zakonników z polskich placówek. Bracia wysłuchali konferencji o. Syracha Janickiego na temat modlitwy a następnie podjęli dyskusję w grupach. Kapitule towarzyszy serdeczna, braterska atmosfera.

Kapituła Namiotów, ma wymiar czysto duchowy i jest jednym z elementów przygotowań katowickiej Prowincji do wielkiego Jubileuszu 800-lecia Zakonu, który przypada w 2009 roku. Miejsce spotkania wybrano ze względu na przypadający w tym roku jubileusz 100-lecia konsekracji Bazyliki Mniejszej w Katowicach.

Na zakończenie, pierwszej w Prowincji Kapituły Namiotów, o godz. 21.00, wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej z Bydgoszczy oraz Chór Kameralny „Astrolabium” z Torunia, które wraz z solistami: Anitą Rywalską-Sosnowską (sopran) Kamilem Pękalą (baryton) Noemi Grubbą (fortepian) i Dariuszem Siastaczem (recytacja) wykonają Sinfonię Jubilate Gedymina Grubby. Dyryguje kompozytor.

Utwór został dedykowany Jego Eminencji kardynałowi Józefowi Glempowi, prymasowi Polski. Sinfonia Jubilate powstała z okazji 15-lecia Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej im. Franciszka Stefczyka. W koncercie zostanie wykorzystany fragment poematu Jana Pawła II „Tryptyk Rzymski – Źródło”. Koncert wpisuje się w cykl obchodów 100-lecia konsekracji świątyni. Koncert został wpisany w jubileusz 100-lecia konsekracji Bazyliki w Panewnikach

za: www.panewniki.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda